NOSEWORK

03 . 04 . 2018 by Dev

NOSEWORK

Zmysł powonienia jest dla psa najważniejszym ze wszystkich zmysłów. Dzięki niemu zdobywa niewyobrażalną ilość informacji o otaczającym go świecie. Za pomocą nosa, pies potrafi wyczuć nastrój swojego opiekuna, znaleźć trop zwierzyny, wykryć niedozwolone substancje, zmianę pogody i wiele innych rzeczy. Jego węch jest niesamowity, więc warto wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

Nosework, czyli detekcja zapachów, jest stosunkowo nowym sportem kynologicznym. Wywodzi się z pracy psów policyjnych. Swoją stale rosnącą popularność zdobywa tym, że jest uniwersalny. Sprawdzają się w nim zdrowe i pełne energii psy, ale też starsze lub niepełnosprawne. Praca nosem uczy skupienia, koncentracji oraz samodzielności. Dlatego to doskonała aktywność dla wszystkich, także dla psów wycofanych (lękliwych) lub nadpobudliwych. Dzięki regularnym treningom opiekun nauczy się wyłapywać i rozumieć nawet drobne zmiany w zachowaniu psa.

Chcesz rozpocząć przygodę z Nosework lub ponieść umiejętności? Ćwicz z nami. Zapraszamy na zajęcia indywidualne oraz grupowe (można dołączyć w dowolnej chwili). Poziom treningów dostosujemy do waszych potrzeb i umiejętności. Zajęcia prowadzi Piotr Awencki – certyfikowany instruktor Nosework Polska, utytułowany zawodnik i trener. Treningi odbywać będą się w specjalnej sali treningowej (zimą ogrzewanej) oraz plenerze